Оскільки ПК є електронним пристроєм, йому для роботи потрібна електроенергія. Операційна система Windows надає розширені функції для керування живленням пристроїв, які входять до складу ПК. Ви можете скористатися перевагами цих функцій, щоб енергоефективно використовувати свій ПК.
Вимкнення ПК
Якщо ви не плануєте використовувати ПК найближчим часом, вимкніть його.
Крок 1
Виберіть Пуск ➙ Живлення.
Крок 2
Виберіть Завершити роботу.
Переведення ПК в режим сну
Якщо вам необхідно припинити використання ПК на короткий час, ви можете перевести його в режим сну. Коли буде потрібно, ПК швидко вийде з режиму сну й ви одразу продовжите роботу з того місця, де зупинилися.
Крок 1
Виберіть Пуск ➙ Живлення.
Крок 2
Виберіть Сон.
Акумулятор
Комп'ютер обладнано вбудованим акумулятором, який робить портативні комп'ютери реальністю. Коли комп'ютер підключено до розетки, акумулятор заряджається. Якщо ви користуєтеся комп'ютером, не підключеним до розетки, акумулятор забезпечує його роботу.
Зарядити акумулятор можна будь-коли. Акумулятори комп'ютерів Lenovo підтримують кілька режимів заряджання, які підходять для різних типів енергоспоживання. Переключати активний режим заряджання акумулятора можна в Lenovo Vantage або Lenovo PC Manager.
На заряджання акумулятора також впливає його температура. Рекомендований діапазон температур для зарядки акумулятора становить 10–35 °C.
Ви можете перевірити температуру акумулятора в Lenovo Vantage.
Щоб максимально збільшити термін служби акумулятора, комп'ютер заряджатиметься, лише коли рівень його заряду становить 94 % або менше.
Звичайний режим
Звичайний — це основний режим заряджання. У цьому режимі акумулятор зазвичай заряджається від 0 до 100 % за 2–4 години.
Режим швидкого заряджання
Якщо ви хочете, щоб акумулятор заряджався швидше, ніж у звичайному режимі, активуйте режим швидкого заряджання. У таблиці нижче наведено прогнозований час заряджання акумулятора до 80 % і 100 % відповідно у режимі швидкого заряджання.
Таблиця 1: Прогнозований час заряджання акумуляторів у режимі швидкого заряджання
Режим |
0–80 % |
0–100 % |
Швидке заряджання |
Менше 1 години |
Менше 2 годин |
Прогнозований час заряджання визначено для випадків, коли акумулятор заряджається в режимі сну, глибокого сну або вимкнення комп'ютера.
Режим економії
Якщо комп'ютер постійно підключено до електричної розетки, радимо перевести акумулятор у режим економії. У режимі економії акумулятор не заряджається повністю. Натомість його заряд підтримуватиметься в межах 75–80 %. Ця функція подовжує термін служби акумулятора.
Якщо ви хочете, щоб акумулятор комп'ютера заряджався повністю, змініть режим економії на звичайний режим або режим швидкого заряджання.
Режим заряджання акумулятора вночі
Деякі люди день у день використовують свій комп'ютер в однаковий спосіб. У кінці робочого дня їх комп'ютер майже розряджено. Уночі вони підключають комп'ютер до джерела живлення, щоб наступного ранку взяти його з повним зарядом на роботу. Ці дії відбуваються щодня приблизно в один час. Якщо ви належите до цієї категорії людей, радимо увімкнути режим заряджання акумулятора вночі.
Функція заряджання акумулятора вночі оптимізує процес заряджання акумулятора впродовж нічного часу, коли ви зазвичай спите. Якщо її ввімкнено, комп'ютер регулярно адаптує своє заряджання на основі даних про те, коли ви підключаєте його до джерела живлення вночі та від'єднуєте вранці. Уночі акумулятор заряджається до певного значення та підтримує заряд на цьому рівні протягом тривалого часу, а потім заряджається до 100 %. Функція заряджання акумулятора вночі забезпечує безпечне заряджання акумулятора в нічний час та подовжує термін його служби.
При увімкнутому режимі заряджання акумулятора вночі, якщо одного дня ви зміните свій графік і вимкнете комп'ютер значно раніше, ніж зазвичай, то вранці його акумулятор може бути заряджено не повністю.
Якщо акумулятор комп'ютера підтримує функцію заряджання акумулятора вночі, увімкнути її можна в Lenovo Vantage або Lenovo PC Manager.
Відновлення заряджання акумулятора до повного заряду
Якщо комп'ютер постійно підключено до розетки й він майже не розряджається, акумулятор може не заряджатися повністю, навіть якщо індикатор показує 100 %. Ви можете відновити повне заряджання акумулятора, просто розрядивши та повторно зарядивши його.
Крок 1
Від'єднайте комп'ютер від джерела живлення та використовуйте його, доки заряд акумулятора не впаде нижче 20 %.
Крок 2
Підключіть комп'ютер до джерела живлення та зарядіть акумулятор до 100 %.
Установлення поведінки кнопки живлення
За замовчуванням натискання кнопки живлення переводить комп'ютер у режим сну. Однак поведінку кнопки живлення можна змінити на панелі керування Windows.
Крок 1
Введіть Панель керування у вікні пошуку Windows і натисніть Enter. Відкрийте панель керування та переглядайте великі чи малі піктограми.
Крок 2
Виберіть параметри живлення, а потім натисніть і виберіть, що кнопка живлення має робити.
Установлення часу очікування для заощадження енергії
Правильно підібраний час очікування для переведення ПК в режим сну та вимкнення вбудованого екрана допомагає зменшити енергоспоживання на ПК. Операційна система Windows постачається зі стандартними настройками часу очікування для цих двох дій. Ви можете змінити їх відповідно до своїх уподобань.
Крок 1
Виберіть Пуск ➙ Настройки ➙ Система ➙ Живлення й акумулятор ➙ Час очікування для екрана, режиму сну й режиму глибокого сну.
Крок 2
Налаштуйте параметри.
На ноутбуці можна окремо встановити час очікування для двох сценаріїв використання: коли ПК підключено до електромережі й коли він працює від акумулятора.
Стандартні настройки часу очікування для заощадження енергії
Нижче наведено стандартні настройки часу очікування, установлені в операційній системі ПК. Ви можете змінити їх відповідно до своїх уподобань.
Правильно підібраний час очікування допомагає зменшити енергоспоживання на ПК. Не встановлюйте надто тривалий часу очікування, щоб ефективно вимкнути цю функцію енергозбереження.
Таблиця 2: Стандартний час очікування, після якого ПК переходить у режим сну, а екран вимикається
Дія енергозбереження |
Стан живлення |
Час очікування (хв) |
Вимкнення екрана |
Живлення від мережі |
5 |
Живлення від акумулятора |
3 |
Переведення ПК в режим сну |
Живлення від мережі |
5 |
Живлення від акумулятора |
3 |
Щоб увімкнути ПК, що перебуває в режимі сну, натисніть кнопку живлення або будь-яку клавішу на клавіатурі.
Режими роботи системи
Комп'ютер Lenovo за замовчуванням підтримує кілька режимів роботи. Ці режими відрізняються максимальною продуктивністю, енергоспоживанням та швидкістю вентилятора радіатора. Коли вибиратимете режим роботи, звертайте увагу на такі умови:
- місце використання комп'ютера;
- завдання, що виконуються на комп'ютері.
Переключати режими роботи можна в попередньо інстальованій програмі Lenovo Vantage або Lenovo PC Manager. Крім того, можна використовувати сполучення клавіш fn + Q.>На більшості комп'ютерів Lenovo зазвичай доступно три режими. У наведеній нижче таблиці перераховано режими роботи та рекомендовані умови їх використання.
У таблиці наведено описові режими роботи. Доступні в програмі режими можуть відрізнятися.
Таблиця 3: Режими роботи та рекомендовані умови їх використання
Режим роботи |
Рекомендовані умови |
Висока продуктивність |
- Комп'ютер підключено до розетки.
- Потрібна найвища продуктивність.
- Шум вентилятора неважливий.
|
Авто (баланс) |
Ви плануєте часто виконувати на комп'ютері різні завдання протягом певного часу. |
Енергозбереження (тихий) |
- Комп'ютер працює від акумулятора.
- Ви хочете, щоб комп'ютер працював якомога тихіше.
|
У режимі "Авто (баланс)" комп'ютер динамічно переключається між режимами "Висока продуктивність" і "Енергозбереження (тихий)" залежно від завдань, які ви виконуєте на ньому.
Настроювана частота оновлення дисплея
Вміст, що відображається на екрані комп'ютера, постійно оновлюється. Зазвичай ви цього не помічаєте. Частота оновлення дисплея — це значення в герцах (Гц), яке показує, скільки разів на секунду оновлюється вміст екрана.
Для більшості ситуацій достатньо енергоефективних 60 Гц. Однак що вища частота оновлення, то плавніше зображення ви отримаєте під час перегляду відео або гри.
Дисплеї деяких комп'ютерів Lenovo підтримують подвійну частоту оновлення. На таких комп'ютерах ви можете вручну переключати дисплей на роботу з вищою або нижчою частотою оновлення. В операційних системах Windows ці параметри зазвичай можна знайти в меню Настройки ➙ Система ➙ Дисплей. Крім того, переключати частоту можна за допомогою клавіш fn + R.
Не всі дисплеї підтримують подвійну частоту оновлення. Якщо ви не можете знайти настройки частоти оновлення дисплея, можливо, ця характеристика фіксована або її неможливо змінити вручну.