Új funkciók Fedezze fel További információ
Felhasználói kézikönyv

UEFI BIOS

Az UEFI BIOS az első program, amely a számítógép bekapcsolásakor elindul. A számítógép bekapcsolásakor az UEFI BIOS öntesztet végez, amely során azt ellenőrzi, hogy a számítógép különböző eszközei működnek-e.

Lépjen be az UEFI BIOS menüjébe

Indítsa újra a számítógépet. Amikor megjelenik az emblémát tartalmazó képernyő, az UEFI BIOS menüjébe történő belépéshez nyomja le az F1 billentyűt.

Navigálás az UEFI BIOS kezelőfelületén

A következő billentyűk megnyomásával navigálhat az UEFI BIOS kezelőfelületén:

  • F1: Általános súgó
  • F9: Alapértelmezett beállítások
  • F10: Mentés és kilépés
  • F5/F6: Rendszerindítási sorrend módosítása
  • ↑ ↓ vagy PgUp/PgDn: Oldal kijelölése/görgetése
  • ← →: Billentyűzetfókusz mozgatása
  • Ecs: Vissza/párbeszédpanel bezárása
  • Enter: Almenü kiválasztása/megnyitása

A rendszerdátum és -idő beállítása

  1. Indítsa újra a számítógépet. Amikor megjelenik az emblémát mutató képernyő, nyomja le az F1 billentyűt.
  2. Válassza ki a Date/Time lehetőséget, és állítsa be a rendszerdátumot és -időt.
  3. A változtatások mentéséhez és a kilépéshez nyomja meg az F10 billentyűt.

Az indítási sorrend módosítása

  1. Indítsa újra a számítógépet. Amikor megjelenik az emblémát mutató képernyő, nyomja le az F1 billentyűt.
  2. Válassza a Startup ➙ Boot elemet. Ezután nyomja le az Enter billentyűt. Ekkor megjelenik az eszközök alapértelmezett sorrendje.
    Megjegyzés: Nincs indítható eszköz felirat jelenik meg, ha a rendszerindítás egyik eszközről sem lehetséges, vagy az operációs rendszer nem található.
  3. Állítsa be a kívánt indítási sorrendet.
  4. A változtatások mentéséhez és a kilépéshez nyomja meg az F10 billentyűt.

Az indítási sorrend ideiglenes módosítása:

  1. Indítsa újra a számítógépet. Amikor megjelenik az emblémát mutató képernyő, nyomja le az F12 billentyűt.
  2. Válassza ki azt az eszközt, amelyről el szeretné indítani a számítógépet, majd nyomja le az Enter billentyűt.

UEFI BIOS-jelszavak

Az UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) BIOS (Basic Input/Output System) programban is állíthat be jelszavakat a számítógép biztonságának növelése érdekében.

A jelszavak típusai

A jogosulatlan hozzáférés megakadályozása érdekében az UEFI BIOS-ban megadhat bekapcsolási jelszót, felügyeleti jelszót, rendszerfelügyeleti jelszót vagy NVMe-jelszót. Az alvó állapotban lévő számítógép felébresztéséhez nincs szükség UEFI BIOS-jelszóra.

Bekapcsolási jelszó

Ha beállítja a bekapcsolási jelszót, a számítógép minden egyes bekapcsolásakor megjelenik a képernyőn egy ablak. A számítógép használatához meg kell adni a helyes jelszót.

Felügyeleti jelszó

A felügyeleti jelszó megvédi az UEFI BIOS-ban tárolt rendszerinformációkat. Az UEFI BIOS menü megjelenésekor adja meg a megfelelő felügyeleti jelszót a megjelenő ablakban. Az Enter lenyomásával átugorhatja a jelszó megadását. Ekkor azonban nem módosíthatja az UEFI BIOS rendszerkonfigurációs beállításainak a többségét.

Ha felügyeleti és bekapcsolási jelszót is állított be, akkor a gép indításakor a felügyeleti jelszóval is beléphet. A felügyeleti jelszó felülírja a bekapcsolási jelszót.

Rendszerfelügyeleti jelszó

A rendszerfelügyeleti jelszó a felügyeleti jelszóhoz hasonlóan védi az UEFI BIOS-ban tárolt rendszerinformációkat, de alapértelmezés szerint alacsonyabb jogosultsággal rendelkezik. A rendszerfelügyeleti jelszó a Lenovo client-management interfész segítségével az UEFI BIOS-menüben vagy a Windows Management Instrumentation (WMI) eszközön keresztül állítható be.

A rendszerfelügyeleti jelszónál engedélyezheti, hogy a felügyeleti jelszó által biztosított a jogosultságokkal rendelkezzen a biztonsági funkciók vezérléséhez. A rendszerfelügyeleti jelszó jogosultságainak testreszabása az UEFI BIOS menüben:

  1. Indítsa újra a számítógépet. Amikor megjelenik az emblémát tartalmazó képernyő, az UEFI BIOS menüjébe történő belépéshez nyomja le az F1 billentyűt.
  2. Válassza a Security ➙ Password ➙ System Management Password Access Control elemet.
  3. Kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat.

Ha felügyeleti jelszót és rendszerfelügyeleti jelszót is beállított, a felügyeleti jelszó felülírja a rendszerfelügyeleti jelszót. Ha rendszerfelügyelet jelszót és bekapcsolási jelszót is beállított, a rendszerfelügyeleti jelszó felülírja a bekapcsolási jelszót.

NVMe-jelszavak

A NVMe-jelszó megakadályozza, hogy jogosulatlan felhasználók férjenek hozzá a tárolómeghajtón levő adatokhoz. Ha NVMe-jelszót állít be, a rendszer kérni fogja a jelszót minden alkalommal, amikor Ön megpróbálja elérni a tárolómeghajtót.

  • Egyetlen jelszó
    Ha Egyetlen NVMe-jelszó van beállítva, a felhasználónak meg kell adnia a felhasználói NVMe-jelszót a tárolómeghajtón található fájlok és alkalmazások eléréséhez.
  • Kettős jelszó (felhasználói és rendszergazdai)
    A rendszergazdai NVMe-jelszót a rendszergazda állítja be és használja. Lehetővé teszi, hogy a rendszergazda hozzáférjen a rendszeren belüli vagy az azonos hálózatra csatlakoztatott számítógépeken lévő tárolómeghajtókhoz. A rendszergazda a hálózaton belüli összes gépnek kioszthat felhasználói NVMe-jelszót. A felhasználó igény szerint módosíthatja a felhasználói NVMe-jelszót, de a felhasználói NVMe-jelszót csak a rendszergazda törölheti.

Amikor a rendszer kéri a NVMe-jelszót, az F1 billentyű lenyomásával tud váltani a rendszergazdai NVMe-jelszó és a felhasználói NVMe-jelszó között.

Megjegyzések: A NVMe-jelszó nem használható a következő esetekben:

  • Ha a számítógép TCG (Trusted Computing Group) Opal-kompatibilis tárolómeghajtóval és TCG Opal-kezelőszoftverrel rendelkezik, és a TCG Opal-kezelőszoftver aktiválva van.
  • Az eDrive tárolómeghajtó a Windows operációs rendszerrel előtelepített számítógépbe van telepítve.

Jelszó beállítása, módosítása és eltávolítása

Mielőtt elkezdené, nyomtassa ki az utasításokat.

  1. Indítsa újra a számítógépet. Amikor megjelenik az emblémát tartalmazó képernyő, az UEFI BIOS menüjébe történő belépéshez nyomja le az F1 billentyűt.
  2. A nyílbillentyűkkel válassza ki a Security ➙ Password menüpontot.
  3. Válassza ki a jelszót típusát. A jelszó beállításához, módosításához vagy eltávolításához kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat.

Jegyezze fel a jelszavakat, és tárolja őket biztonságos helyen. Ha elfelejti valamelyik jelszót, akkor az esetleges javításokat nem fedezi a jótállás.

Mi a teendő, ha elfelejti a bekapcsolási jelszót

Ha elfelejti a bekapcsolási jelszót, hajtsa végre a következőket a bekapcsolási jelszó eltávolításához:

  • Ha beállított felügyeleti jelszót, és emlékszik rá:
    1. Indítsa újra a számítógépet. Amikor megjelenik a logót tartalmazó képernyő, azonnal nyomja meg az F1 billentyűt.
    2. Adja meg a felügyeleti jelszót, az UEFI BIOS-menübe való belépéshez.
    3. A nyílgombokkal válassza ki a Security ➙ Password ➙ Power-On Password elemet.
    4. Írja be a jelenlegi felügyeleti jelszót az Enter Current Password mezőbe. Hagyja üresen az Enter New Password mezőt, majd nyomja meg kétszer az Enter gombot.
    5. A Changes have been saved ablakban nyomja meg az Enter gombot.
    6. A változtatások mentéséhez és az UEFI BIOS-menüből való kilépéshez nyomja meg az F10 billentyűt.
  • Ha nem állított be felügyeleti jelszót, a bekapcsolási jelszó eltávolíttatásához lépjen kapcsolatba a Lenovo hivatalos szervizszolgáltatójával.

Mi a teendő, ha elfelejti a NVMe-jelszót

Ha elfelejti az NVMe-jelszót (egy jelszó), esetleg mind a felhasználói, mind a rendszergazdai NVMe-jelszót (két jelszó), a Lenovo nem tudja a jelszavakat alaphelyzetbe állítani, illetve nem tudja helyreállítani az adatokat a belső tárolómeghajtóról. A tárolómeghajtó cseréjéhez a Lenovo hivatalos szervizszolgáltatójától kérhet segítséget. Az alkatrészek és a szolgáltatás árát Önnek kell kifizetnie. Ha a tárolómeghajtó CRU (vásárló által cserélhető egység), akkor a Lenovótól új tárolómeghajtót vásárolhat, majd személyesen is kicserélheti a meghajtót. A CRU-nak számító tárolómeghajtók listája, illetve a csere menete a következő helyen tekinthető meg: „A CRU-k cseréje”.

Mi a teendő, ha elfelejti a felügyeleti jelszót

Ha a felügyeleti jelszót felejti el, nincs szervizeljárás a jelszó eltávolítására. A Lenovo hivatalos szervizszolgáltatójától kell segítséget kérnie, hogy kicseréltesse az alaplapot. Az alkatrészek és a szolgáltatás árát Önnek kell kifizetnie.

Mi a teendő, ha elfelejti a rendszerfelügyeleti jelszót

Ha elfelejti a rendszerfelügyeleti jelszót, hajtsa végre a következőket a rendszerfelügyeleti jelszó eltávolításához:

  • Ha beállított felügyeleti jelszót, és emlékszik rá:
    1. Indítsa újra a számítógépet. Amikor megjelenik a logót tartalmazó képernyő, azonnal nyomja meg az F1 billentyűt.
    2. Adja meg a felügyeleti jelszót, az UEFI BIOS-menübe való belépéshez.
    3. A nyílgombokkal válassza ki a Security ➙ Password ➙ System Management Password elemet.
    4. Írja be a jelenlegi felügyeleti jelszót az Enter Current Password mezőbe. Hagyja üresen az Enter New Password mezőt, majd nyomja meg kétszer az Enter gombot.
    5. A Changes have been saved ablakban nyomja meg az Enter gombot.
    6. A változtatások mentéséhez és az UEFI BIOS-menüből való kilépéshez nyomja meg az F10 billentyűt.
  • Ha nem állított be felügyeleti jelszót, a rendszerfelügyeleti jelszó eltávolíttatásához lépjen kapcsolatba a Lenovo hivatalos szervizszolgáltatójával.

Ujjlenyomatok társítása jelszavakhoz (bizonyos modellek esetén)

Az ujjlenyomat bekapcsolási jelszóhoz és NVMe-jelszóhoz történő társításához tegye a következőket:

  1. Kapcsolja ki a számítógépet, majd kapcsolja be ismét.
  2. A rendszer kérésére érintse ujját az ujjlenyomat-olvasóhoz.
  3. Adja meg bekapcsolási vagy NVMe-jelszavát, illetve szükség esetén mindkettőt. A társítás létrejött.

A számítógép újraindítását követően az ujjlenyomattal anélkül jelentkezhet be, hogy meg kellene adnia a Windows-jelszót, a bekapcsolási jelszót vagy a NVMe-jelszót. A beállítások módosításához nyomja meg az F1 billentyűt, ekkor a rendszer belép az UEFI BIOS menüjébe, majd válassza a Security ➙ Fingerprint elemet.

Figyelem: Ha mindig ujjlenyomattal jelentkezik be a számítógépre, előfordulhat, hogy elfelejti jelszavait. Ezért jegyezze fel a jelszavakat, és tárolja őket biztonságos helyen.

BIOS funkciók

Az UEFI BIOS-eseménynapló megtekintése

  1. Indítsa újra a számítógépet. Amikor megjelenik az emblémát mutató képernyő, nyomja le az F1 billentyűt.
  2. Válassza a Main ➙ BIOS Event log elemet. Ezután nyomja le az Enter billentyűt. Megjelenik a BIOS-eseménynapló felülete.
  3. A felületen a következő billentyűk megnyomásával navigálhat, és az egyes elemek kiválasztásával tekintheti meg a részleteket.
    • ↑↓: Billentyűzetfókusz mozgatása
    • PgUp / PgDn: Oldal görgetése
    • Enter: Kiválasztás
    • F3: Kilépés

Az UEFI BIOS tevékenységektől függően a következő BIOS-eseménynapló bejegyzések jelenhetnek meg a képernyőn. Minden bejegyzés tartalmazza a dátumot, az időpontot és az esemény leírását.

  • Power On esemény: ez a bejegyzés azt jelzi, hogy a Power On Self Test (POST) rutin megkezdte a bekapcsolási folyamatot. Tartalmazza a bekapcsolás okát, az indítási módot és a kikapcsolás okát.
  • Subcomponent Code Measurement esemény: ez a bejegyzés azt jelzi, hogy lefutott az alkomponensek kódjának ellenőrzése. Tartalmazza az egyes komponensek hitelesítésének eredményét.
  • System Preboot Authentication esemény: ez a bejegyzés azt jelzi, hogy milyen hitelesítő adatokat kapott a rendszerindítás előtti hitelesítés. Tartalmazza az alkalmazott jelszót, a jelszó típusát, a beviteli eszközt és a hitelesítési eredményt.
  • BIOS Password Change esemény: ez a bejegyzés azt jelzi, hogy az UEFI BIOS jelszava megváltozott. Tartalmazza a jelszó típusát, az esemény típusát és az eredményt.
  • Subcomponent Self-healing esemény: ez a bejegyzés a helyreállítási eseményt kiváltó alkomponensről jelenít meg információkat. Tartalmazza az esemény okát, a helyreállított firmware verzióját és az eredményt.
  • BIOS Setup Configuration Change esemény: ez a bejegyzés az UEFI BIOS-beállítások konfigurációjának változásait jeleníti meg. Tartalmazza az elem nevét és értékét.
  • Device Change esemény: ez a bejegyzés az eszközök változásait jeleníti meg. Tartalmazza az esemény okát és típusát.
  • System Boot esemény: ez a bejegyzés megjeleníti, hogy melyik rendszerindító eszközt használta a rendszer az induláshoz. Tartalmazza az indítási opciót, a leírást és a fájl elérési útvonalának listáját.
  • System Tamper esemény: ez a bejegyzés a rendszerbe történt beavatkozás eseményeit jeleníti meg. Tartalmazza az esemény okát és típusát.
  • POST Error esemény: ez a bejegyzés a POST rutin során előforduló hibákat jeleníti meg. Tartalmazza a hibakódot.
  • Flash Update esemény: ez a bejegyzés a flash-frissítést jeleníti meg. Tartalmazza az esemény okát, a frissített firmware verzióját és az eredményt.
  • Set On-Premise esemény: ez a bejegyzés a helyi rendszerindítási beállítások változásait jeleníti meg. Tartalmazza a helyi beállítás értékét és a módosításhoz használt módszert.
  • Capsule Update esemény: ez a bejegyzés az UEFI kapszula firmwarejének frissítését jeleníti meg. Tartalmazza az esemény okát, a frissített firmware verzióját és az eredményt.
  • Log Cleared esemény: ez a bejegyzés a BIOS eseménynapló törlését jeleníti meg. Tartalmazza az esemény okát és eredményét.
  • Shutdown / Reboot esemény: ez a bejegyzés az UEFI BIOS sikeres leállítását vagy a rendszer újraindítását jeleníti meg. Tartalmazza az esemény okát és típusát.

A rendszer visszaállítása a gyári alapállapotba

Ez a funkció lehetővé teszi az UEFI BIOS visszaállítását a gyári, alapértelmezett állapotba, beleértve az összes UEFI BIOS beállítást és belső adatot. Segít a felhasználói adatok törlésében, ha ki akarja dobni a számítógépet, vagy más célra szeretné használni.

Megjegyzés: Ha véglegesen letiltja az Intel AMT control és az Absolute Persistence(R) Module lehetőségeket az UEFI BIOS-ban, ezeket nem tudja visszaállítani, még akkor sem, ha visszaállítja a rendszert a gyári, alapértelmezett állapotba.

A rendszer visszaállítsa a gyári, alapértelmezett állapotba

  1. Indítsa újra a számítógépet. Amikor megjelenik az emblémát tartalmazó képernyő, az UEFI BIOS menüjébe történő belépéshez nyomja le az F1 billentyűt.
  2. Válassza ki a Security ➙ Reset System to Factory Defaults lehetőséget, és nyomja meg az Entert.
  3. Egy sor figyelmeztető ablak jelenhet meg. Előfordulhat, hogy a rendszer gyári, alapértelmezett állapotba állítása előtt a következőket kell tennie.
    • Kapcsolja ki az Absolute Persistence Module modult.
    • Törölje az NVMe jelszót, ha beállított olyat.
  4. A RAID-beállításokkal rendelkező számítógép-modellek esetében előugrik egy ablak, amely figyelmeztet az adatkárosodásra.
  5. Ha a Yes lehetőséget választja, előugrik egy ablak, hogy erősítse meg az aktuális műveletet.
  6. Ha a Yes lehetőséget választja, előugrik egy ablak. Adja meg a felügyeleti jelszót, a rendszerfelügyeleti jelszót vagy a bekapcsolási jelszót.
  7. Ezután a számítógép azonnal újraindul. Az inicializálás befejezése több percig is eltarthat.

Megjegyzés: Az inicializálási folyamat megkövetelheti, hogy a képernyő üres legyen. Ez normális, és nem szabad megszakítania a folyamatot.

Az UEFI BIOS helyreállítása

Ha az UEFI BIOS megsérül, vagy ha rosszindulatú támadás éri, képes az önhelyreállításra, és a számítógépet vissza tudja állítani az utolsó sérülésmentes és biztonságos biztonsági mentésből. Ez a funkció védi a számítógép adatait.

Az UEFI BIOS önhelyreállítása során előfordulhat, hogy a képernyő üres lesz. Az ESC, az F1 és az F4 LED-jelzőfényeinek felvillanásai mutatják a folyamat előrehaladását. A részletek a következő táblázatban láthatók.

Megjegyzés: Ne szakítsa meg a folyamatot a főkapcsoló megnyomásával. Várjon pár percet, amíg megjelenik a logót megjelenítő képernyő.

Villogási módok Az önhelyreállítás előrehaladása
Az Esc LED-jelzőfénye villog 0%−32%
Az Esc és az F1 LED-jelzőfénye egyszerre villog 33%−65%
Az Esc, az F1 és az F4 LED-jelzőfénye egyszerre villog 66%−100%

Az UEFI BIOS frissítése

Új program, eszközillesztő vagy hardvereszköz telepítésekor előfordulhat, hogy frissíteni kell az UEFI BIOS-t.

Töltse le és telepítse a legújabb UEFI BIOS frissítési csomagot az alábbi módszerek egyikével:

  • A Vantage alkalmazás megnyitásával ellenőrizze a rendelkezésre álló frissítési csomagokat. Ha rendelkezésre áll a legfrissebb UEFI BIOS-frissítési csomag, akkor a képernyőn megjelenő utasításokat követve töltse le és telepítse.
  • Látogasson el a https://pcsupport.lenovo.com webhelyre, és adja meg a számítógépe típusát. Ezután a képernyőn megjelenő utasításokat követve töltse le és telepítse a legfrissebb UEFI BIOS-frissítési csomagot.

Az UEFI BIOS programmal kapcsolatos további információkért látogasson el a számítógépre vonatkozó tudásbázisba: https://pcsupport.lenovo.com.

FIDO (Fast ID) online hitelesítés

A számítógép támogatja a FIDO (Fast ID) online hitelesítést, amely a jelszóalapú hitelesítés alternatívájaként működik, és segíti a jelszó nélküli hitelesítést. Ez az új BIOS funkció csak akkor működik, ha a bekapcsolási jelszó be van állítva az UEFI BIOS-ban, és a FIDO2 USB eszköz regisztrálva van a ThinkShield™ Passwordless Power-On Device Manager menüpontban. Ezzel a funkcióval a számítógép bekapcsolásához megadhatja a bekapcsolási jelszót, vagy használhatja a regisztrált USB FIDO2 eszközt.

A FIDO2 USB-eszköz regisztrálása a ThinkShield™ Passwordless Power-On Device Manager

  1. Kapcsolja be a számítógépet.
  2. Nyomja meg az F12 gombot a bekapcsolási folyamat közben.
  3. Ha beállított bekapcsolási jelszót, a számítógép bekapcsolásakor egy előugró ablak jelenik meg a képernyőn. A számítógép használatához meg kell adni a helyes jelszót.
  4. Válassza ki az App Menu ➙ ThinkShield Passwordless Power-On Device Manager menüpontját és nyomja meg az Entert.
  5. Helyezze be, majd regisztrálja a FIDO2 eszközt a következő lépésekkel:
    • Válassza ki a Discovered Devices területen a regisztrálni kívánt FIDO2 eszközt.
    • Az első felugró ablakban erősítse meg a kiválasztott eszközt. Kattintson az Yes gombra.
    • Ha beállított bekapcsolási jelszót, új előugró ablak jelenik meg. Adja meg a helyes jelszót.
    • Előugrik a User operation request ablak. Meg kell nyomnia egy gombot a csatlakoztatott FIDO2 eszközön, majd követnie kell a képernyőn megjelenő utasításokat az ablak bezárásához.
    • A kilépéshez és a számítógép újraindításához nyomja meg az ESC billentyűt.

Megjegyzések:

  • Ha törölni szeretné az eszközök regisztrációját, kattintson az elérhető, törölni kívánt FIDO2-eszközre a My Device területen, és adja meg a helyes bekapcsolási jelszót az ellenőrzéshez.
  • Ha több FIDO2-eszközt használ közös azonosítóval a regisztrációhoz, egyszerre csak egy eszköz lehet elérhető.

Bejelentkezés a rendszerbe Jelszó nélküli bekapcsolási hitelesítéssel

  1. Indítsa újra a számítógépet.
  2. Megjelenik a ThinkShield Passwordless Power-On Authentication ablak.
  3. Helyezze be a regisztrált FIDO2 eszközt, hogy a rendszer érzékelhesse.
  4. Ezután kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat, és nyomja meg a gombot a FIDO2 eszközön az ellenőrzéshez.
  5. Az eszköz ellenőrzése után folytatódik a bekapcsolási folyamat.

Megjegyzés: 60 másodpercen belül be kell helyeznie a FIDO2 eszközt vagy meg kell adnia a bekapcsolási jelszót. Ellenkező esetben a számítógép automatikusan leáll.

Windows operációs rendszer és illesztőprogramok telepítése

Ez a szakasz a Windows operációs rendszer és az eszközillesztő programok telepítésére vonatkozó utasításokat tartalmazza.

Windows operációs rendszer telepítése

A Microsoft folyamatosan frissíti a Windows operációs rendszert. Egy adott Windows-verzió telepítése előtt ellenőrizze a Windows-verzió kompatibilitási listáját. További információ: Lenovo windows támogatás.

Figyelem:

  • Azt javasoljuk, hogy a hivatalos megoldás használatával frissítse az operációs rendszert. A nem hivatalos frissítések használata biztonsági kockázatot jelent.
  • Új operációs rendszer telepítésekor a rendszer törli a belső tárolómeghajtó teljes tartalmát, beleértve a rejtett mappákban tárolt adatokat is.
  1. Ha a Windows BitLocker® Drive Encryption funkcióját használja és a számítógép rendelkezik Trusted Platform Module-lal, győződjön meg róla, hogy letiltotta a funkciót.
  2. Ügyeljen rá, hogy a biztonsági chip beállítása Active legyen.
    1. Indítsa újra a számítógépet. Amikor megjelenik az emblémát tartalmazó képernyő, az UEFI BIOS menüjébe történő belépéshez nyomja le az F1 billentyűt.
    2. Válassza ki a Security ➙ Security Chip menüpontot, és nyomja meg az Enter billentyűt. Megjelenik a Security Chip almenü.
    3. Ügyeljen rá, hogy a TPM 2.0 biztonsági chip értéke Active legyen.
    4. A beállítások mentéséhez és a kilépéshez nyomja le az F10 billentyűt.
  3. Csatlakoztassa a számítógéphez az operációs rendszer telepítőprogramját tartalmazó meghajtót.
  4. Indítsa újra a számítógépet. Amikor megjelenik az emblémát tartalmazó képernyő, az UEFI BIOS menüjébe történő belépéshez nyomja le az F1 billentyűt.
  5. Válassza ki a Startup ➙ Boot pontot a Boot Priority Order almenü megjelenítéséhez.
  6. Válassza ki az operációs rendszer telepítőprogramját tartalmazó meghajtót (például USB HDD). Ezután nyomja le az Esc billentyűt.
    Figyelem: Az indítási sorrend módosítását követően ellenőrizze, hogy megfelelő eszközt ad-e meg a másolási, mentési vagy formázási műveletekhez. Ha rossz eszközt ad meg, a rendszer törölheti vagy felülírhatja az adott eszközön található adatokat.
  7. Válassza a Restart lehetőséget, majd ellenőrizze, hogy az OS Optimized Defaults pont engedélyezve van-e. Ezután a beállítások mentéséhez és a kilépéshez nyomja le az F10 billentyűt.
  8. Az illesztőprogramok és a szükséges programok telepítéséhez kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat.
  9. Az eszköz-illesztőprogramok telepítése után a Windows Update használatával szerezze be a legújabb frissítéseket, például a biztonsági hibajavításokat.

Az eszköz-illesztőprogramok telepítése

Ha azt tapasztalja, hogy egy eszköz nem megfelelően működik, vagy szeretne új eszközt hozzáadni, célszerű letöltenie a legfrissebb illesztőprogramot. Így biztos lehet benne, hogy az eszközillesztő nem okoz problémát. Töltse le és telepítse a legfrissebb illesztőprogramot az alábbi utasításokat követve:

  • A Vantage alkalmazás megnyitásával ellenőrizze a rendelkezésre álló frissítési csomagokat. Válassza ki a kívánt frissítési csomagokat, majd a képernyőn megjelenő utasításokat követve töltse le és telepítse őket.
  • Látogasson el a https://pcsupport.lenovo.com webhelyre, és adja meg a számítógépe típusát. A szükséges illesztőprogramok és szoftverek letöltéséhez és telepítéséhez kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat.