Select your preferred language from the list below:

Arabic Greek Polish
Czech Hebrew Portuguese
Chinese Simplified Hungarian Romanian
Chinese Traditional Japanese Russian
German Korean Slovakian
English Spanish   Turkish
  French        

Návod na inováciu na systém Windows® 8

Tento návod spoločnosti Lenovo na inováciu na systém Windows® 8 vám pomôže inovovať váš súčasný operačný systém Windows na systém Windows® 8.

 Modely spôsobilé na inováciu na systém Windows® 8

Ak sa chcete uistiť, či je váš systém spôsobilý na túto inováciu, prejdite na: www.lenovo.com/support/windows8.

 Strata funkčnosti po inovácii

Z dôvodu problémov s kompatibilitou softvéru nebudú po inovácii počítača fungovať nasledujúce aplikácie.

• Predinštalované aplikácie:

Lenovo Eye Distance System, Lenovo Dynamic Brightness System, IdeaTouch, RapidDrive Advanced, Lenovo Driver and Application Installation, Lenovo Rescue System, Fun Zone, Home Hub, Office 2010 Starter, Idea life, McAfee AntiVirus atď.

Poznámka: Ak počas procesu inovácie zmeníte jazyk operačného systému, stratíte všetok softvér v počítači. Ak je napríklad v súčasnosti váš operačný systém v čínštine a počas inovácie ho zmeníte na anglickú verziu, po dokončení bude počítač vybavený len základným operačným systémom bez akýchkoľvek ďalších softvérových aplikácií. Všetok potrebný alebo požadovaný softvér bude nutné nainštalovať ručne.

  Obmedzené funkcie systému Windows® 8

Určité funkcie systému Windows® 8 môžu byť z dôvodu rozdielnych hardvérových konfigurácií na počítači deaktivované alebo nedostupné.

• Medzi deaktivované alebo nedostupné funkcie patria: Multi-touch input, PBR, Security Boot, Lenovo app store atď.

 Zoznam softvéru

Pred inováciou na systém Windows® 8 môže byť odinštalovaný alebo aktualizovaný nejaký softvér. Ak táto podmienka nebude splnená, proces inovácie môže byť neúspešný. Skontrolujte, či v počítači nemáte niektoré z nasledujúcich programov. Ak áno, pred inováciou počítača odinštalujte alebo inovujte daný program.

Poznámky:

  • Dole uvedený zoznam softvéru sa týka všetkých modelov, ktoré sa dajú inovovať. V počítači však nemusia byť všetky dole uvedené softvérové programy.
  • Ak má byť proces bezpečný, odinštalujte zo svojho počítača všetky dole uvedené softvérové programy. V závislosti od konkrétneho modelu nemusia niektoré dole uvedené softvérové programy spôsobovať po procese inovácie problémy.

B

Backontrack

D

Dolby Advanced Audio

Dolby Home Theater

I

IdeaTouch 4.5

K

Kingsoft Anti-virus

L

Lenovo assistant, Lenovo Camera Fun Zone, Lenovo driver and application installation, Lenovo Dynamic Brightness System, Lenovo Eye Distance System, Lenovo Rescue System3.0, Lenovo VeriTouch, LVT

O

Office 2010, Over clock application

P

Power2Go, PowerCinema, PowerDVD,

Q

Quick Notes/E-book/Paint

R

Rapid Boot Advanced, Rapid Drive Advanced

T

Total Media, Touch Education, Touch Game, Tridef 3D

Y

YouCam

W

Windows Live Essential

Iné (len pre Čínu)

ZUBU 杂志, 高清视频娱乐, 信息庄园, 网络保护, 乐关联

  Inovácia na systém Windows® 8

Pozor:

  • Funkcia TV z predchádzajúceho operačného systému už nebude po inovácii na systém Windows 8 k dispozícii.
  • Na funkciu Onekey TV nebude mať inovácia na systém Windows 8 vplyv.

Pred inováciou na systém Windows® 8

Uistite sa, či je váš súčasný operačný systém spôsobilý na túto inováciu.

Poznámky:
  • Ak potrebujete určiť, či je vaša súčasná verzia systému Windows spôsobilá na inováciu, prejdite na: www.lenovo.com/support/windows8.
  • Pre túto propagačnú ponuku inovácie sú spôsobilé len počítače s operačným systémom Windows 7 Home Basic, Home Premium, Professional alebo Ultimate, ktoré boli zakúpené od 2. júna 2012 do 31. januára 2013.

• Zálohujte si do externého pamäťového zariadenia všetky dôležité súbory a údaje, ktoré potrebujete uložiť.

• Ak sa chcete zaregistrovať pre túto propagačnú ponuku a inovovať na systém Windows® 8, prejdite na: http://www.windowsupgradeoffer.com. Po registrácii dostanete od spoločnosti Microsoft e-mail s kódom Product Key a ďalšími pokynmi na inováciu.

• Keď bude zakúpenie a prevzatie systému Windows® 8 oficiálne k dispozícii, je potrebné vrátiť sa na túto webovú stránku a dokončiť proces inovácie.

• Aké sú systémové požiadavky systému Windows® 8? Systém Windows® 8 dosahuje skvelý výkon, ak použijete rovnaký hardvér, aký ste používali aj so systémom Windows® 7:

    • procesor: 1 GHz alebo rýchlejší,

    • pamäť RAM: 1 gigabajt (GB) (32-bitová verzia) alebo 2 GB (64-bitová verzia),

    • miesto na pevnom disku: 16 GB (32-bitová verzia) alebo 20 GB (64-bitová verzia),

    • grafická karta: grafické zariadenie Microsoft DirectX 9 s ovládačom WDDM. Ďalšie požiadavky na používanie určitých funkcií:

    • Ak chcete využívať dotyky, potrebujete tablet alebo monitor podporujúci viacdotykové gestá.

    • Ak chcete získať prístup k predajni Windows Store, preberať z nej aplikácie a spúšťať ich, potrebujete aktívne internetové pripojenie a rozlíšenie obrazovky minimálne 1 024 x 768.

    • Na prichytávanie aplikácií potrebujete obrazovku s rozlíšením aspoň 1 366 x 768.

    • Prístup na internet (môžu s ním byť spojené poplatky).

Postupy inovácie

Spoločnosť Microsoft ponúka dve možnosti inovácie na systém Windows® 8: inovácia zo staršej verzie systému Windows a čistá inštalácia.

Inovácia

Ak je možné inovovať vašu súčasnú verziu systému Windows, mali by ste mať možnosť uchovať svoje predchádzajúce súbory, nastavenia, používateľské kontá a programy. Ako urobiť inováciu:

1. Vložte do optickej mechaniky disk (DVD) so systémom Windows® 8 a povoľte Automatické spustenie sprievodcu inštaláciou systému Windows® 8. Ak sa automatické spustenie neobjaví, spustite z disku DVD súbor SETUP.EXE.

2. Na stránke Kód Product Key zadajte kód Product Key zložený z 25 znakov a potom kliknite na tlačidlo Ďalej.

3. Prečítajte si stránku Licenčné podmienky. Ak súhlasíte s licenčnými podmienkami, kliknite na možnosť Súhlasím s licenčnými podmienkami a potom kliknite na tlačidlo Prijať.

4. Vykonajte inováciu podľa pokynov na obrazovke. Ak uvidíte hlásenie týkajúce sa kompatibility, postupujte podľa pokynov uvedených v hlásení.

Čistá inštalácia

Ak vašu súčasnú verziu systému Windows nie je možné inovovať, prípadne chcete nahradiť celý súčasný operačný systém, môžete urobiť čistú inštaláciu.

Poznámka: Niektoré modely podporujú len spôsob čistej inštalácie inovácie. Pre modely IdeaCentre odporúča spoločnosť Lenovo vykonať pri inovácii na systém Windows® 8 čistú inštaláciu.

Ako urobiť čistú inštaláciu:

1. Spustite bežným spôsobom počítač. Vložte do optickej mechaniky disk s inováciou na systém Windows® 8. Potom reštartujte počítač priamo z disku inovácie.*

Poznámka:

  • Ak chcete spustiť počítač priamo z disku inovácie, vložte disk do optickej mechaniky a reštartujte počítač. Keď sa objaví logo spoločnosti Lenovo, ihneď stlačte kláves F12 (alebo Fn + F11, ak na klávesnici nie je samostatný kláves F12), čím otvoríte ponuku výberu spúšťania. Ako prvé spúšťacie zariadenie vyberte optickú mechaniku. Počítač sa potom spustí priamo z disku s inováciou na systém Windows® 8.
  • Ak si zvolíte aktualizáciu z webu, môžete si prevziať inštalačný balík z webovej stránky spoločnosti Microsoft. Po prevzatí spustite inštalačný program a podľa pokynov na obrazovke prejdite procesom inovácie.

2. Na stránke s jazykmi vyberte svoj jazyk a ďalšie predvoľby, potom kliknite na tlačidlo Ďalej.

3. Na stránke Inštalácia systému Windows kliknite na položku Inštalovať.

4. Na stránke Kód Product Key zadajte kód Product Key zložený z 25 znakov a potom kliknite na tlačidlo Ďalej.

5. Prečítajte si stránku Licenčné podmienky. Ak súhlasíte s licenčnými podmienkami, kliknite na možnosť Súhlasím s licenčnými podmienkami a potom kliknite na tlačidlo Prijať.

6. Na stránke O aký typ inštalácie máte záujem? kliknite na možnosť Vlastná: Len inštalácia systému Windows (rozšírené nastavenie).

7. Vyberte oddiel, na ktorý chcete nainštalovať systém Windows® 8.

8. Dokončite inštaláciu podľa pokynov na obrazovke. Po dokončení inštalácie bude váš operačný systém Windows inovovaný na systém Windows® 8.

Poznámka: Pri čistej inštalácii budú odstránené všetky vaše programy a nastavenia. Po dokončení inštalácie bude potrebné ručne preinštalovať programy. Bude tiež potrebné ručne nainštalovať všetky hardvérové ovládače potrebné pre nový operačný systém.

 Prepojenie na podporu

Ďalšie informácie týkajúce sa prevzatia súborov a aktualizácií systému Windows nájdete na: www.lenovo.com/support/windows8. Ovládače, aplety pre hardvér a softvérové programy (ktoré mohli byť pred inováciou odinštalované) sú k dispozícii na adrese: www.lenovo.com/support/windows8.